اتاق خبر فولاد

اولین ذوب کوره در فولاد شادگان انجام شد

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان ضمن اشاره به ثبت رکورد روزانه تولید آهن اسفنجی گفت: با تلاش شبانه‌روزی پیمانکاران و تمام کارکنان شرکت صنعت فولاد شادگان، اولین ذوب کوره در این شرکت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت صنعت فولاد شادگان، حسین کهزاد بیان کرد: با این اقدام اولین ذوب در بخش فولادسازی شرکت صنعت فولاد شادگان انجام شد.

وی ادامه داد: با این فرایندی که در حال اجرا است، امیدواریم طی ماه‌های آینده شمش شرکت صنعت فولاد شادگان تولید و وارد بازار شود.

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان در ادامه به رکوردشکنی این شرکت در تولید آهن اسفنجی اشاره کرد و گفت: همکاران ما در کارخانه احیا مستقیم، در حالی روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه موفق به ثبت رکورد روزانه تولید آهن اسفنجی به میزان دو هزار و ۷۶۶ تن شدند که این مقدار پیش‌تر دو هزار و ۷۶۳ تن بود.

بر اساس این گزارش بامداد روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۲، فرایند اولین ذوب کارخانه فولادسازی شرکت صنعت فولاد شادگان با حضور امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و معاونان و قائم مقام اجرایی وی، حسین کهزاد، مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان، محمود لندی، رئیس هیئت مدیره این شرکت در کنار تمامی مهندسان، کارشناسان، کارگران فنی کارفرما و پیمانکار با موفقیت به انجام رسید.

در این مرحله بیش از ۸۰ تن فولاد مذاب در اولین تست گرم کوره، تولید و کلیه تجهیزات مکانیکی، برقی، ابزار دقیق در مدار قرار گرفت و با رعایت تمامی استانداردها، با هماهنگی تیم کارفرما، پیمانکار و مشاور مستقر در سایت با موفقیت در مدار قرار گرفت.

 

منبع خبری: فلزات انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *