اتاق خبر فولاد

شرکت فولاد آلیاژی ایران؛ از طرح‌های توسعه‌ای تا رشد در تولید و فروش

از ابتدای سال جاری، شرکت فولاد آلیاژی ایران توانسته است در واحدهای تولیدی خود ۱۴ و در واحد فروش سه رکورد جدید به ثبت برساند و دو سایز جدید به سبد محصولات تولیدی خود اضافه کند. علاوه‌براین، این شرکت موفق به اجرای طرح توسعه‌ای فولادسازی ۲ با هدف تولید ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تن بیلت فولادهای مهندسی شده است و پروژه تولید وایر و کلاف در قطرهای ۵٫۵ تا ۱۶ میلی‌متر با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن را در دست اقدام دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران، هدف‌گذاری «فولاژ» برای تولید فولادهای آلیاژی با خاص بودن تولیدات این شرکت در گریدهای مختلف آلیاژی، موجب برتری آن در خاورمیانه و شهرت جهانی شده است.

«فولاژ» در مسیر رشد و توسعه

برنامه‌های استراتژیک مجموعه «فولاژ» برای دستیابی به اهداف توسعه‌ای و نقش‌آفرینی در مسیر پایدار اقتصادی است که این برنامه‌ها با اراده پولادمردان شرکت فولاد آلیاژی ایران در سال جاری، تداوم و رشد رکوردهای متعدد را به دنبال دارد. شرکت فولاد آلیاژی ایران در سال جاری موفق به کسب رکوردهای جدیدی در عرصه تولید و فروش شده است.

«فولاژ» با بهره‌برداری از پروژه‌های توسعه‌ای و اجرای راهبردهای مناسب در رشد تولید، توانسته است در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته رشد ۱۲ درصدی را تجربه کند.

در بخش فروش محصولات نیز شرکت فولاد آلیاژی ایران موفق شد با توجه‌ به ارتقای تولید فولادهای با ارزش افزوده بالا و توجه ویژه به رفع نیازهای صنایع تخصصی و مادر کشور در ۱۱ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل، به افزایش رشد ۲۰ درصدی در فروش محصولات خود برسد.

بر اساس این گزارش، از ابتدای سال جاری شرکت فولاد آلیاژی ایران توانسته است در واحدهای تولیدی خود ۱۴ و در واحد فروش سه رکورد جدید به ثبت برساند و دو سایز جدید به سبد محصولات تولیدی خود اضافه کند.

راهبردهای توسعه‌ای «فولاژ»

شرکت فولاد آلیاژی ایران از سال‌های گذشته طرح توسعه‌ای را در جریان اجرا دارد که در سال‌هایی به دلیل رکود بازار و اقتصادی نبودن پروژه متوقف شده بود اما با رونق بازار و روی‌ آوردن فولاد آلیاژی به تولید فولادهای با آلیاژ خاص، افزایش درآمد شرکت و پشتکار مدیران وقت این طرح مجدد وارد جریان اجرایی شده است.

فولادسازی ۲ با هدف تولید ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تن بیلت فولادهای مهندسی و آلیاژی با اشتغال‌زایی مستقیم بالغ بر ۸۰۰ نفر، از مهم‌ترین برنامه‌های «فولاژ» به شمار می‌آید که به بهره‌برداری رسیده است. بدون شک اجرای طرح‌های توسعه‌ای مجموعه علاوه بر افزایش تولید، منجر به رونق اشتغال‌زایی در منطقه و سودآوری هرچه بیشتر برای سهام‌داران شرکت خواهد شد.

پروژه تولید وایر و کلاف در قطرهای ۵٫۵ تا ۱۶ میلی‌متر با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن، از دیگر طرح‌های توسعه‌ای «فولاژ» است که اشتغال‌زایی بالغ بر ۲۰۰ نفر را به ارمغان خواهد آورد. این شرکت طی ۲۴ سال سابقه فعالیت خود تاکنون، بیش از ۴۴۷ گرید فولادی را به ثبت رسانده است.

منبع خبر: فلزات آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *